STARY DOM ZDROJOWY

SANATORIUM „STARY DOM ZDROJOWY

ul. Nowotarskiego 2
33-380 Krynica-Zdrój
tel./fax 0-18 471 28 18

Biuro Informacji i Obsługi Klienta: 0-18 471 55 22

„Stary Dom Zdrojowy” to okazała budowla w stylu neorenesansu
– przypominająca pałac – o bogatym wystroju architektonicznym.

Usytuowany – na Deptaku w pobliżu Pijalni Głównej i Muszli Koncertowej. Dysponuje reprezentacyjnymi pomieszczeniami (najpiękniejsza w Polsce południowej sala balowa).

Oferujemy:

  • 1 apartament
  • i 155 miejsc w pokojach:
  • 1 osobowych z łazienką
  • 2 osobowych z łazienką
  • 1 osobowych z umywalką
    2 osobowych z umywalką
    3 osobowych z umywalką

nowoczesną bazę zabiegową
wyspecjalizowaną kadrę medyczną
wyżywienie dietetyczne, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji

Baza zabiegowa znajdująca się na terenie obiektu obejmuje:
– hydroterapię (kąpiel mineralna, kąpiel perełkowa, kąpiel perełkowo -ozonowa, kąpiel solankowa, kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych, hydromasaż, masaż podwodny, aquavibron),
– salę gimnastyczną (wyposażenie do gimnastyki indywidualnej i zbiorowej ),
– fizykoterapię ( laser, magnetronic, terapuls, lampa sollux, jonoforeza, ultradźwięki, prądy: interferencyjne, tensa, diadynamiczne, Traberta, Kotza ),
– masaże ( klasyczny, BOA-masaż sekwencyjny)
– balneologie ( okłady borowinowe, galwano-borowina ),

Pozostałe zabiegi wykonywane są w innych budynkach naszej Firmy: zawijanie borowinowe, bicz szkocki, kąpiel borowinowa, kąpiel sucha kwasowęglowa.

Przyjmujemy w systemie bezturnusowym lub turnusowym na dowolną ilość dni. Ceny dla obcokrajowców są takie same jak dla obywateli Polski.

W cenę pobytu nie jest wliczona obowiązkowo płatna opłata klimatyczna ustanawiana przez Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju. Do pobytów bez leczenia dolicza się podatek VAT w wysokości 8%. Dzieciom do lat 10 przysługuje zniżka od ceny noclegu w wysokości 20% kiedy korzystają one z osobnego miejsca do spania. Od dzieci do lat 3 korzystających z miejsca do spania razem z rodzicem nie pobiera się opłaty. Klienci objęci są programem lojalnościowym w postaci wydawanego w Biurze Obsługi Klienta „bonu lojalnościowego”. Doba hotelowa trwa od godziny 14 00 w dniu przyjazdu do godziny 10 00 w dniu wyjazdu.

Cena pobytu obejmuje:

odpłatność za nocleg wraz ze śniadaniem,
jednorazowe wstępne badanie lekarskie,
całodobową opiekę pielęgniarską,
kurację pitną,
Inne usługi medyczne, badania diagnostyczne, konsultacje specjalistyczne oraz leki nie wchodzą w pakiet świadczeń pobytu komercyjnego i mogą być świadczone wg cen obowiązujących w Spółce. Organizujemy również pobyty konferencyjne. Ceny do negocjacji.

Warunkiem rezerwacji jest przesłanie na poniżej podane konto zaliczki w wysokości 30% kwoty pobytu. Wpłaty należy dokonywać do 7 dni od daty rezerwacji.

Dzień pobytu na leczeniu w Sanatorium Uzdrowiskowym w warunkach stacjonarnych rozpoczyna się o godzinie 14:00 pierwszego dnia pobytu, a kończy się o godzinie 12:00 ostatniego dnia wyznaczonego na skierowaniu. Pobyt rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem.
Czas trwania leczenia wynosi 21 osobodni.
Skierowany na leczenie częściowo pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia (zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia) oraz opłaca taksę klimatyczną.
W przypadku:

1) skrócenia pobytu przez pacjenta skierowanego na leczenie uzdrowiskowe z przyczyn: leżących po stronie sanatorium, z powodu choroby kuracjusza, która uniemożliwia kontynuowanie pobytu, z przyczyn niezależnych od kuracjusza, w tym udokumentowanej choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny i osoby pozostającej pod opieką świadczeniobiorcy.

2) w przypadku rozpoczęcia pobytu z opóźnieniem wynikającym z: uzyskania skierowania ze zwrotów, z powodu choroby pacjenta, która uniemożliwia przyjazd w dniu rozpoczęcia turnusu, przyczyn niezależnych od pacjenta, w tym udokumentowanej choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny i osoby pozostającej pod jego opieką – pacjentowi pomniejsza się odpłatność o kwotę stanowiącą iloczyn liczby dni odpowiadających pełnym dobom, o które pobyt został skrócony.

W przypadku skrócenia pobytu z innych przyczyn, kuracjusz zobowiązany jest do uiszczenia odpłatności w wysokości 60, – zł za każdy dzień skróconego pobytu.
Sanatorium nie prowadzi rezerwacji miejsc. Istnieje możliwość skorzystania w miarę wolnych miejsc z tzw. przedprzyjazdu (dzień wcześniej) w kwocie 54, -zł. O przyznaniu pokoju jednoosobowego i pokoi z pełnym węzłem sanitarno-higienicznym decyduje kolejność przyjęć i względy zdrowotne. Pokoje 2-osobowe przydzielane są w pierwszej kolejności małżeństwom lecz tylko w ramach możliwości lokalowych obiektu. Świadczeniobiorca dokonuje wyboru standardu pokoju, biorąc pod uwagę możliwości świadczeniodawcy.
Należy zabrać ze sobą: skierowanie z NFZ, dowód osobisty, posiadaną dokumentację lekarska, przyjmowane na stałe leki.
Po przyjeździe należy zapoznać się Regulaminem Sanatorium, który znajduje się w widocznym miejscu na tablicy informacyjnej.
Sposób i warunki udzielania świadczeń zdrowotnych normuje umowa z NFZ i REGULAMIN ORGANIZACYJNY PRZEDSIĘBIORSTWA PODMIOTU LECZNICZEGO POD NAZWĄ ,, UZDROWISKO KRYNICA-ŻEGIESTÓW ” S.A.

CENNIK POBYTÓW