WODY MINERALNE I LECZNICZE

KRYNICZANKA  pochodzi ze źródła „Zdrój Główny” bijącego z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy-Zdroju, odkrytego w 1793 roku. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wód w roku 1808. Kryniczankę,  która zawiera dużą zawartość wapnia, proponujemy jako wodę wzmacniającą układ kostny co pozwoli zapobiegać osteoporozie. Wpłynie pozytywnie na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Wskazana w stanach uczuleniowych  (rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport). Zalecana w profilaktyce zdrowotnej. Rozpuszczone składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Picie wód powoduje poza tym usuwanie produktów przemiany materii i substancji toksycznych z organizmu człowieka.

SŁOTWINKA  pochodzi ze źródła bijącego z głębi ziemi w Parku Słotwińskim w Krynicy-Zdroju.
Jest mineralną wodą leczniczą – szczawą silnie hipoosmotyczną, skuteczną w leczeniu przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego. Działa przeciwalergicznie, pomaga usuwać metale ciężkie gromadzące się w organizmie. Zalecana w celach profilaktyczno-zdrowotnych.

JAN – mineralna woda lecznicza
Pochodzi ze Zdroju Jana usytuowanego u podnóża Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju.

ZUBER – naturalna woda lecznicza
Woda lecznicza „Zuber”  jest wydobywana z 4-odwiertów zlokalizowanych w rejonie Góry Parkowej. Najgłębszy odwiert ma 935 m.

więcej informacji na www.kryniczanka.pl