NOWY DOM ZDROJOWY

SANATORIUM „NOWY DOM ZDROJOWY”

ul. Nowotarskiego 7
33-380 Krynica-Zdrój
tel./fax + 48 18 471 28 15

Biuro Informacji i Obsługi Klienta: + 48 18 471 55 22

Nowy Dom Zdrojowy został otwarty latem 1939 r. Położony jest w samym sercu Krynicy, przy Deptaku, u podnóża Góry Parkowej, w pobliżu Pijalni Głównej i Muszli Koncertowej. To jedna z najsłynniejszych  polskich budowli modernistycznych. Oryginalne  i efektowne wnętrza utrzymane są w stylistyce marynistycznej. Ogromne, falowane lustra i charakterystyczne drzwi z okrągłymi przeszkleniami nawiązują do stolarki okiennej na statkach. Do dyspozycji Gości jest ponad 200  miejsc noclegowych, w tym pokoje 1-, 2- i 3- osobowe, pokoje rodzinne typu studio oraz apartamenty. Obiekt dysponuje nowoczesną bazą zabiegową, gabinetem masażu klasycznego, sauną, biblioteką,  tarasami z widokiem na Deptak.  Do NDZ przyjeżdżali luminarze nauki, literatury i sztuki oraz przedstawiciele świata polityki. Tradycja ,,spotkania u wód” jest nadal żywa i NDZ wciąż jest modnym miejscem.  W cenie noclegu jest śniadanie, a szef kuchni  proponuje całodzienne wyżywienie z szerokim wyborem diet.

DYSPONUJEMY:

Apartamentami oraz:

pokojami 1 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym
pokojami 2 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym
pokojami 3 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym
pokojami 4 osobowym (amfilada) z pełnym węzłem sanitarnym
lub
pokojami typu studio (1+2)
pokojami typu studio (1+1)
pokojami typu studio (2+2)
pokojami typu studio (3+2)
pokojami typu studio (3+1)
pokojami z umywalką 1, 2, 3 osobowymi

POSIADAMY:

nowoczesną bazę zabiegową
wyspecjalizowaną kadrę medyczną
wyżywienie dietetyczne


Do dyspozycji Państwa na terenie budynku: jadalnia, biblioteka, czytelnia, sala telewizyjna, salon rekondycyjny

Baza zabiegowa znajdująca się na terenie obiektu :

hydroterapia (kąpiel mineralna, kąpiel solankowa, masaż podwodny ręczny i automatyczny, masaż wirowy, kąpiel perełkowa),
fizykoterapia (interdyn, diadynamik, magnetronik, ultradźwięki, kąpiel 4 – komorowa, lampa sollux, lampa solaris, prądy: Tensa, Traberta, Kotza, galwanizacja, jonoforeza, laseroterapia),
aquavibron,
krioterapia miejscowa,
masaż klasyczny suchy, masaż suchy wodny -hydrojet,
sauna,
masaż mechaniczny ( fotel Prezydent )
okłady borowinowe,
inhalacje indywidualne ultradźwiękowe,
sala gimnastyczna (UGUL, gimnastyka indywidualna, zbiorowa, gimnastyka na przyrządach: bieżnia, stepper, orbitrek, rowerki treningowe, platforma stabilometryczna),

pozostałe zabiegi: bicz szkocki, kąpiel sucha kwasowęglowa zbiorowa i indywidualna, kąpiel borowinowa, terapuls, zawijanie borowinowe częściowe i całkowite, kriokomora, tampony borowinowe, aerozol ginekologiczny, masaż sekwencyjny BOA, gimnastyka w basenie – w innych budynkach Spółki.
Prywatny gabinet masażu tel. 667 106 101

W cenę pobytu nie jest wliczona obowiązkowa opłata klimatyczna w kwocie: 3,50 zł osoba/dzień.

Do pobytów bez leczenia dolicza się podatek VAT w wysokości 8%.. Dzieciom do lat 10 przysługuje zniżka od ceny noclegu w wysokości 20% kiedy korzystają one z osobnego miejsca do spania. Od dzieci do lat 3 korzystających z miejsca do spania razem z rodzicem nie pobiera się opłaty. Klienci objęci są programem lojalnościowym w postaci wydawanego w Biurze Obsługi Klienta „bonu lojalnościowego”.

Doba hotelowa trwa od godziny 14 00 w dniu przyjazdu do godziny 10 00 w dniu wyjazdu.

Cena pobytu obejmuje:

odpłatność za nocleg wraz ze śniadaniem,
jednorazowe wstępne badanie lekarskie,
całodobową opiekę pielęgniarską,
kurację pitną.

Inne usługi medyczne, badania diagnostyczne, konsultacje specjalistyczne oraz leki nie wchodzą w pakiet świadczeń pobytu komercyjnego i mogą być świadczone wg cen obowiązujących w Spółce.

Organizujemy również pobyty konferencyjne. Ceny do negocjacji.

Warunkiem rezerwacji jest przesłanie na poniżej podane konto zaliczki w wysokości 30% kwoty pobytu. Wpłaty należy dokonywać do 7 dni od daty rezerwacji.

Informacje dla Gości skierowanych przez NFZ:

Dzień pobytu na leczeniu w Sanatorium Uzdrowiskowym w warunkach stacjonarnych rozpoczyna się o godzinie 14:00 pierwszego dnia pobytu, a kończy się o godzinie 12:00 ostatniego dnia wyznaczonego na skierowaniu. Pobyt rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem.
Czas trwania leczenia wynosi 21 osobodni.
Skierowany na leczenie częściowo pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia (zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia) oraz opłaca taksę klimatyczną.
W przypadku 1)skrócenia pobytu przez pacjenta skierowanego na leczenie uzdrowiskowe z przyczyn: leżących po stronie sanatorium, z powodu choroby kuracjusza, która uniemożliwia kontynuowanie pobytu, z przyczyn niezależnych od kuracjusza, w tym udokumentowanej choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny i osoby pozostającej pod opieką świadczeniobiorcy lub 2) w przypadku rozpoczęcia pobytu z opóźnieniem wynikającym z: uzyskania skierowania ze zwrotów, z powodu choroby pacjenta, która uniemożliwia przyjazd w dniu rozpoczęcia turnusu, przyczyn niezależnych od pacjenta, w tym udokumentowanej choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny i osoby pozostającej pod jego opieką – pacjentowi pomniejsza się odpłatność o kwotę stanowiącą iloczyn liczby dni odpowiadających pełnym dobom, o które pobyt został skrócony.
W przypadku skrócenia pobytu z innych przyczyn, kuracjusz zobowiązany jest do uiszczenia odpłatności w wysokości 67 zł za każdy dzień skróconego pobytu.
Sanatorium nie prowadzi rezerwacji miejsc. Istnieje możliwość skorzystania w miarę wolnych miejsc z tzw. przed przyjazdu (dzień wcześniej) w kwocie 65zł. O przyznaniu pokoju jednoosobowego i pokoi z pełnym węzłem sanitarno-higienicznym decyduje kolejność przyjęć i względy zdrowotne. Pokoje 2-osobowe przydzielane są w pierwszej kolejności małżeństwom lecz tylko w ramach możliwości lokalowych obiektu. Świadczeniobiorca dokonuje wyboru standardu pokoju, biorąc pod uwagę możliwości świadczeniodawcy.
Należy zabrać ze sobą: skierowanie z NFZ, dowód osobisty, posiadaną dokumentację lekarską, przyjmowane na stałe leki.
Po przyjeździe należy zapoznać się Regulaminem Sanatorium, który znajduje się w widocznym miejscu na tablicy informacyjnej.
Sposób i warunki udzielania świadczeń zdrowotnych normuje umowa z NFZ i REGULAMIN ORGANIZACYJNY PRZEDSIĘBIORSTWA PODMIOTU LECZNICZEGO POD NAZWĄ ,,UZDROWISKO KRYNICA-ŻEGIESTÓW” S.A.

CENNIK POBYTÓW