NOWY DOM ZDROJOWY

SANATORIUM „NOWY DOM ZDROJOWY”

ul. Nowotarskiego 7
33-380 Krynica-Zdrój
tel./fax 0-18 471 28 15

Biuro Informacji i Obsługi Klienta: 0- 18 471 55 22

„Nowy Dom Zdrojowy” usytuowany jest w samym centrum Krynicy , na Deptaku, u podnóża Góry Parkowej, w pobliżu Pijalni Głównej i Muszli Koncertowej.

DYSPONUJEMY

Apartamentami
oraz:

pokojami 1 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym
pokojami 2 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym
pokojami 3 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym
pokojami 4 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym
lub

pokojami typu studio (1+2 osobowy)
pokojami typu studio (2+2 osobowy)
pokojami z umywalką 1, 2 i 3 osobowymi

POSIADAMY

nowoczesną bazę zabiegową
wyspecjalizowaną kadrę medyczną
wyżywienie dietetyczne, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji.
Do dyspozycji Państwa na terenie budynku: jadalnia, biblioteka, czytelnia, TV oraz gabinet masażu klasycznego, zakład fryzjerski i kosmetyczny.

Baza zabiegowa znajdująca się na terenie obiektu :

hydroterapia (kąpiel mineralna, kąpiel solankowa, masaż podwodny ręczny i automatyczny, masaż wirowy, kąpiel perełkowa, kąpiel perełkowaz olejkami eterycznymi),
fizykoterapia (interdyn, diadynamik, magnetronik, ultradzwięki, kąpiel 4 – komorowa, lampa sollux, lampa solaris, prądy: Tensa, Traberta, Kotza, galwanizacja, jonoforeza),
aquavibron,
krioterapia
masaż klasyczny suchy
masaż mechaniczny ( fotel Prezydent )
okłady borowinowe,
inhalacje ultradźwiękowe,
sala gimnastyczna (UGUL, gimnastyka indywidualna, zbiorowa, gimnastyka na przyrządach: bieżnia, stepper, orbitrek, rowerki treningowe ),
salon rekondycyjny

pozostałe zabiegi: ( bicz szkocki, kąpiel sucha kwasowęglowa, kąpiel borowinowa, terapuls, zawijanie borowinowe częściowe i całkowite) w innych budynkach Spółki.
Prywatny gabinet masazu tel. 607-215-675

W cenę pobytu nie jest wliczona obowiązkowo płatna opłata klimatyczna ustanowiana przez Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju. Do pobytów bez leczenia dolicza się podatek VAT w wysokości 8%.Dzieciom do lat 12 przysługuje zniżka od ceny noclegu w wysokości 30% kiedy korzystają one z osobnego miejsca do spania. Od dzieci do lat 3 korzystających z miejsca do spania razem z rodzicem nie pobiera się opłaty. Stali klienci otrzymują zniżkę od pobytu w wysokości od 5 do 15%.Doba hotelowa trwa od godziny 14 00 w dniu przyjazdu do godziny 11 00 w dniu wyjazdu.

Cena pobytu obejmuje:

odpłatność za nocleg wraz ze śniadaniem,
jednorazowe wstępne badanie lekarskie,
całodobową opiekę pielęgniarską,
kurację pitną.

Inne usługi medyczne, badania diagnostyczne, konsultacje specjalistyczne oraz leki nie wchodzą w pakiet świadczeń pobytu komercyjnego i mogą być świadczone wg cen obowiązujących w Spółce.

Organizujemy również pobyty konferencyjne. Ceny do negocjacji.

Warunkiem rezerwacji jest przesłanie na poniżej podane konto zaliczki w wysokości 30% kwoty pobytu. Wpłaty należy dokonywać do 7 dni od daty rezerwacji.

Dzień pobytu na leczeniu w Sanatorium Uzdrowiskowym w warunkach stacjonarnych rozpoczyna się o godzinie 14:00 pierwszego dnia pobytu, a kończy się o godzinie 12:00 ostatniego dnia wyznaczonego na skierowaniu. Pobyt rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem.
Czas trwania leczenia wynosi 21 osobodni.
Skierowany na leczenie częściowo pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia (zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia) oraz opłaca taksę klimatyczną.
W przypadku 1)skrócenia pobytu przez pacjenta skierowanego na leczenie uzdrowiskowe z przyczyn: leżących po stronie sanatorium, z powodu choroby kuracjusza, która uniemożliwia kontynuowanie pobytu, z przyczyn niezależnych od kuracjusza, w tym udokumentowanej choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny i osoby pozostającej pod opieką świadczeniobiorcy lub 2) w przypadku rozpoczęcia pobytu z opóźnieniem wynikającym z: uzyskania skierowania ze zwrotów, z powodu choroby pacjenta, która uniemożliwia przyjazd w dniu rozpoczęcia turnusu, przyczyn niezależnych od pacjenta, w tym udokumentowanej choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny i osoby pozostającej pod jego opieką – pacjentowi pomniejsza się odpłatność o kwotę stanowiącą iloczyn liczby dni odpowiadających pełnym dobom, o które pobyt został skrócony.
W przypadku skrócenia pobytu z innych przyczyn, kuracjusz zobowiązany jest do uiszczenia odpłatności w wysokości 60, – zł za każdy dzień skróconego pobytu.
Sanatorium nie prowadzi rezerwacji miejsc. M Istnieje możliwość skorzystania w miarę wolnych miejsc z tzw. przedprzyjazdu (dzień wcześniej) w kwocie 54, -zł. O przyznaniu pokoju jednoosobowego i pokoi z pełnym węzłem sanitarno-higienicznym decyduje kolejność przyjęć i względy zdrowotne. Pokoje 2-osobowe przydzielane są w pierwszej kolejności małżeństwom lecz tylko w ramach możliwości lokalowych obiektu. Świadczeniobiorca dokonuje wyboru standardu pokoju, biorąc pod uwagę możliwości świadczeniodawcy.
Należy zabrać ze sobą: skierowanie z NFZ, dowód osobisty, posiadaną dokumentację lekarska, przyjmowane na stałe leki.
Po przyjeździe należy zapoznać się Regulaminem Sanatorium, który znajduje się w widocznym miejscu na tablicy informacyjnej.
Sposób i warunki udzielania świadczeń zdrowotnych normuje umowa z NFZ i REGULAMIN ORGANIZACYJNY PRZEDSIĘBIORSTWA PODMIOTU LECZNICZEGO POD NAZWĄ ,,UZDROWISKO KRYNICA-ŻEGIESTÓW” S.A.

CENNIK POBYTÓW